וויסקי, מגזין YD1986

סקירת מותג וויסקי גלנמורנג'י

אם אתם מחפשים וויסקי גלנמורנג'י כמו גם כל משקה אלכוהולי אחר ובכל כמות שהיא, הגעתם אל המקום הנכון. אנחנו ב- YD1986 נשמח לסייע לכם למצוא את מה שאתם מחפשים ובמחירים אטרקטיביים.

אם אתם מאלו שאוהבים אלכוהול, סביר להניח שאתם אוהבים וויסקי. וויסקי הוא אחד מהמשקאות האלכוהוליים הפופולאריים ביותר בעולם, משקה שמופק על ידי זיקוק של דגנים שונים שעברו הלתתה.

יכול להיות שאתם רוצים לקנות וויסקי לעצמכם או בשביל לחדש את מלאי האלכוהול שיש לכם בבית, יכול להיות שעבור אירוע כלשהוא, מתנה לחבר או מכל סיבה אחרת. אחת האופציות שלכם היא המותג וויסקי גלנמורנג'י, ובשביל להבין מהו בכלל ולדעת עליו טוב יותר, כדאי ללמוד קצת על תולדות הוויסקי כמו גם על תולדות הוויסקי סינגל מאלט.

קצת על הוויסקי             

וויסקי כפי שציינו הוא משקה חריף, משקה שמפיקיםע"י זיקוק של של דגנים. הדגניםהאלו עוברים מה שקרוי תהליך הלתתה, שזהו תהליך בו זרעי הדגן נובטים ואז מייבשים אותם בחום גבוה ומפסיקים את הנביטה.

וויסקי הוא משקה שאחוז האלכוהול בו הוא לפחות 40% ויש סוגים שונים שהם 44%, 48% וגם יותר מזה. לאחר הזיקוק הוא מיושן בחביות עץ אלון עד שהוא עובר לבקבוקים המיועדים. השם וויסקי מקורו מהשפות הקלטיות והמשמעות של השם הוא "מי החיים". זיקוק וויסקי תועד כבר בתחילת המאה ה-15 ומאז ועד היום זהו אחד המשקאות הפופולאריים במיוחד. יש כמה סוגים של וויסקי שכדאי להכיר:

יש את הוויסקי מאלט שהוא מורכב מ-100% לתת והוא יכול להיות סינגל מאלט מה שאומר שהוא ממזקקה יחידה או בלנדד מאלט בו כמה סינגלים מעורבבים, יש את הבורבון שנוצר באמריקה במאה ה-19, יש את הטנסי שכשמו כן הוא – מיוצר בטנסי, יש את הוויסקי האירי ויש את הוויסקי בקנדי, יש את השיפון ויש עוד סוגים אחרים של וויסקי.

וויסקי סינגל מאלט

עוד לפני שניגע בוויסקי גלנמורנג'י שהינו וויסקי סינגל מאלט, כדאי שנסביר מהו בכלל וויסקי סינגל מאלט אל מול וויסקי בלנדד. וויסקי סינגל מאלט הוא וויסקי שעשוי משעורה בלבד, וויסקי שמיוצר במזקקה אחת בלבד ובכך כמו שאמרנו הוא נבדל מוויסקיבלנדד שהוא ערבוב של כמה סינגלים מאלט. הסינגל מאלט מיוצר ביפן, בארצות הברית ובאירלנד אך למרות זאת הוא מזוהה בעיקר אם הסקוטים.

וויסקי סינגל מאלט נחשב לוויסקי איכותי יותר עם טעמים ממוקדם יותר, עם חומרי גלם איכותיים ועם בידול טעמים שלא כמו הבלנדד. הטעם שלו מושפע בדרך כלל מאזור המוצא שלו, ואלו היקרים יותר הם מהאזורים היוקרתיים והמפורסמים יותר של סקוטלנד.

בשביל שוויסקי סינגל מאלט יעמוד בתקן הסקוטי, תקן שנחשב לאיכותי במיוחד הוא צריך לעמוד בכמה תנאים. הוא צריך קודם כל להיות מיוצר במזקקה אחת ולא בכמה מזקקות, הוא צריך להיות עם מינימום של 40% אלכוהול ובשביל זה מערבבים אותו עם מים, הוא צריך להתיישן לפחות 3 שנים בחבית מעץ אלון, הוא צריך לעבור את הזיקוק והיישון הראשוני בתוך סקוטלנד, הזיקוק צריך להיות מסורתי ואסור שהוויסקי ייוצר בתהליך זיקוק רציף, וחשוב לדעת גם שבשלב ההלתתה חייב להיעשות שימוש בעשן כבול.

גם בישראל מייצרים היום וויסקי סינגל מאלט בשתי מזקקות. ישראל היא אומנם אחורה בכל מה שנוגע לוויסקי אך זו התחלה טובה וככל שיעבור השנים אין ספק שישראל תתקדם.

וויסקי גלנמורנג'י

הגענו למותג שלשמו התכנסנו פה היום ולאחר שהבנו מהו בכלל הוויסקי ומהו וויסקי סינגל מאלט שהגלנמורנג'י הוא חלק מהמשפחה שלו, כדאי שנכיר את המותג קצת יותר. וויסקי גלנמורנג'י הוא וויסקי סקוטי סינגל מאלט, וויסקי שמיוצר בצפון מזרח הרמה הסקוטית במקום שנקרא ספייסייד.

מזקקת גלנמורנג'י מייצרת כיום כ-10 מיליון בקבוקים בשנה והיא מחזיקה ב-6% מנתח הסינגל מאלט בעולם, כש-60% מהתוצרת שלה נמכרים בבריטניה בלבד. ההיסטוריה של מזקקת גלנמורנג'י מתחילה כמה מאות שנים אחורה ולייתר דיוק בשנת 1730, שם הוקמה המזקקה על גדות מפרץ דורנוך והמשיכה לפעול שם מאז. היא חוותה שפל גדול במהלך מלחמות העולם וביניהן, אך בשנת 1948 קמה שוב על רגליה והחלה להשתקם. במהלך הדרך היא גם שיווקה וויסקי בלנדד אך כיום היא מתמקדת בייצור של סינגל מאלט בלבד.

הייצור בגלנמורנג'י

גורמי הייצור במזקקת גלנמורנג'י מגוונים כשהשעורה נרכשת מתאגיד חקלאי באזור ההיילנד, הזיקוק מתבצע בדודי נחושת שהם הדודים הגבוהים ביותר בסקוטלנד, היישון מתקיים בחביות עץ אלון אמריקאי לבן שמגיעות ממיזורי וחלק מהוויסקי עובר ליישון נוסף בחביות עץ אלון ספרדי.

בתחילת הדרך היו אלו הגברים של העיירה הסמוכה טאין שהפעילו את מזקקת גלנמורנג'י, והם העבירו את מסורת העבודה בתוך המשפחה שלהם. כיום הייצור כבר הרבה יותר משמעותי כך שנדרשים הרבה יותר עובדים, אך עדיין המזקקה מתייחסת לאותם עובדים כ"גברים של טאין" בשביל המסורת.

ביקוש ופופולאריות

וויסקי גלנמורנג'י הוא מותג חזק בתחום המשקאות האלכוהוליים. הוא מוכר מאוד ויש לו פופולאריות רבה בקרב חובבי הוויסקי, בעיקר בבריטניה אך לא רק. זהו וויסקי איכותי בעל טעם מיוחד, וויסקי שכל אחד צריך לטעום לפחות פעם אחת על מנת להבין למה מדובר על מותג כל כך חזק.

וויסקי גלנמורנג'י קונים און ליין ב- YD1986!

אם אתם רוצים לקנות וויסקי גלנמורנג'יאו אלכוהול לבית ולהיות בטוחים שאתם מקבלים את המקור עם האיכות הגבוהה לצידו, אצלנו ב-YD1986 תוכלו למצוא את מבוקשכם. אין כמו קניית אלכוהול און ליין באתר בטוח לשימוש ולקנייה, לקבל שירות מצוין וליהנות ממגוון רחב של מוצרים, רכישה באתר YD1986 תאפשר לכם לקבל את ההזמנה שלכם במהירות דרך שירות משלוחים מצוין שאנו עובדים איתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *