מארזי וויסקי, מגזין YD1986

מארז וויסקי ל-12 ימים – מתנה מושלמת

 רוצים ליהנות ממגוון סוגים של וויסקי ולטעום אותם בדגימות קטנות? מתעניינים במארז וויסקי כדי להעניק אותם כמתנה לאנשים יקרים במיוחד? מארז הוויסקי ל – 12 ימים זוהי המתנה המושלמת שתוכלו לשמח בה את יקיריכם וגם את עצמכם.

YD1986 עם האפשרויות המושקעות במיוחד.                                                            

הוויסקי מגיע בדרך כלל בבקבוק גדול. אך המארז או הבקבוק הגדול לא תמיד מתאימים לכל אחד. יש אנשים שרוצים לטעום רק מעט מהוויסקי והם לא רוצים לרכוש לשם כך בקבוק גדול. גם אם יש להם כזה הם לא מעוניינים לפתוח אותו רק כדי לטעום מעט. כאן המצאנו את הפתרון המגניב הבא.

לקחנו מספר בקבוקים קטנים וחילקנו בהם דגימות קטנות של וויסקי. תייגנו את הבקבוקים הללו בתוויות מיוחדות ומושקעות ואת כל זה אטמנו בשעווה. הדבר שהתקבל הוא לא פחות מלוק מושלם.

מחפשים מתנה נהדרת לאנשים חובבי ויסקי? ערכת הטעימות שלנו היא דרך מושלמת להעניק לכם חוויה של טעמים עם מבחר סוגים. הערכה מתאימה גם כן כדרך מיוחדת לטעימה של המוצרים.

המארזים שלנו

למעשה אנחנו מציעים מארזי וויסקי משני סוגים.

ישנו מארז 12 ימים המכיל ויסקי סקוטי 42.3% ויש את המארז המיוחד של ויסקי סקוטי 41.6% שמופיע גם כן במארז של 12 ימים.

הסט הראשון מכיל 12 סוגים של וויסקי משובחים מאוד מבין הסוגים הידועים ביותר בעולם. הסט מורכב מבלנדדמאלטים וגם מסינגל מאלטים כולם עטורים בפרסים ממזקקות מפורסמות. יש בהם 12 בקבוקונים מסוגים שונים שאטומים היטב. הם עשויים עבודת יד ויש בהם תכולה של 30 מ"ל כל אחד.

הסט החגיגי המפואר מהסוג השני מציע 12 סוגים של וויסקי משובחים ביותר מבין אלה המיועדים בעולם. אם תעיינו בסט תגלו כי הוא מכיל גם סינגל מאלטים וגם בלנדדמאלטים אלו עטורים בפרסים ממזקקות מפורסמות.

יש בהם 12 בקבוקונים מסוגים שונים אשר כולם אטומים והם עשו עבודת יד. התכולה של כל בקבוק היא של 30 מ"ל.

וויסקי סקוטי – איכות ויוקרה בכל לגימה

בכל מה שקשור לעולם הוויסקי שמור מקום של כבוד למותגים הסקוטיים. הסיבה לכך היא כי אכן מדובר במוצר שהוא מאוד איכותי. אך יש כאלה הטוענים כי זה כך בגלל שישנה חוסר מודעות או חוסר היכרות עם המותגים האחרים. כך או כך, הוויסקי הסקוטי הוא אכן ללא ספק משקה הנושא עמו משמעות מיוחדת בעולם האלכוהול. משקה מזוהה כמשקה יוקרה המשדר יוקרה והתמצאות בתחום. למעשה המדינה שרואה את עצמה כארץ המולדת של המשקה היוקרתי והמרתק, הצליחה להקים מזקקות רבות ולהחזיק אותם לאורך זמן. היא גם הצליחה לשמר את המסורת רבת השנים באותו קו שמרני. מסיבה זו אכן משווקים כיום בעולם כולו וגם בישראל משקאות וויסקי סקוטי בהיקף עצום ביחס לכל משקה אחר.

חוקי הוויסקי

ממשלת סקוטלנד חוקקה שורה של חוקים מגבילים בעניין המותג של הוויסקי הסקוטי.

זאת בדומה למשקאות או מאכלים אחרים בעולם. למעשה היא קבעה כללים והגדרות ברורות לגבי הוויסקי הסקוטי ומתי ניתןיהיה לכנות הוויסקי בשם וויסקי סקוטי.

הוויסקי חייב להיות מיוצר בגבולותיה של המדינה הצפונית והיא גם אמורה להתיישן למשך מספר מינימלי של שנים. ישנם עוד הגבלות שונות אשר כל מטרתן היא למעשה לשמר את המוניטין ואת האיכות של המותגים העתיקים.

מהם המאפיינים של הוויסקי סקוטי?

את הוויסקי סקוטי מפיקים מלתת שעורה. זהו הדגן שהוא הכי נפוץ במדינה. הדגן עובר זיקוק בדודי נחושת.

את הלתת אשר איתה מייצרים את הוויסקי מעבירים ייבוש וקלייה בדודים ייעודיים אשר מבעירים בהם אש באמצעות אדמת כבול שמאפיינת את האזור.  הטעמים המיוחדים והארומות המעושנות מתקבלים הודות לחומר הבעירה. יש כאלה הטוענים כי התוצאה הסופית היא משקה עם טעמים מעושנים ומחוספסים שלא רק לוגמים אותו. זה משקה שממש לועסים אותו ונהנים מקשת טעמים מופלאה.

סוגים של וויסקי סקוטי

קיימים מספר סוגים של וויסקי סקוטי. ההבדלים הם בעיקר מבחינת ההרכב של התזקיקים אשר אלו מגיעים כולם בסופו של דבר אל חבית היישון. קיימים גם הבדלים מבחינת תהליכי הזיקוק שעוברים ההרכבים הללו. בגדול אפשר לומר כי המשקאות האיכותיים ביותר הם הסינגל מאלט או הבלנדד מאלט. הם נחשבים כטובים ביותר.

סינגל מאלט– הסינגל מאלט מורכב מ – 100% שעורה. מדובר בוויסקי שמכיל תזקיק לתת שעורה יחיד ואין בו תערובת של מספר תזקיקים.

בלנדד מאלט וויסקי– הוויסקי הזה מיוצר מתערובת של כמה תזקיקי סינגל מאלט המגיעים מכמה מזקקות שונות כאשר המטרה היא להגיע לטעמים ולארומות מוגדרות.הוויסקי הזה מיוצר מ – 100% לתת שעורה והוא זיקוק כפול. על הערבוב של התזקיקים ממונים מאסטר בלנדרס. מדובר במומחים מיוחדים להרכבת בלנדים איכותיים והכנת סוגים שונים של וויסקי.

גריין וויסקי–זהו סוג וויסקי תעשייתי והוא עובר זיקוק תעשייתי. הוא מכיל מספר סוגים של דגנים. הוא משמש גם כחומר גלם לצורךהכנתבלנדים שהדגש על האיכות שלהם היא נמוכה יותר. כמו סינגל גריין או בלנדד גריין המיוצר ממספר תזקיקים שונים.

בלנדד וויסקי– זוהי תערובת של כמה מאלטים כאשר עליהם ישנה תוספת של גריין וויסקי. הדבר משפיע על תוספת טעם ונפח של הוויסקי.

בנוסף לכל אלו ישנם עוד מותגים רבים של וויסקי סקוטי המוכרים כיום בעולם.  רובם מציעים סינגל מאלטים, בלנדד מאלט או בלנדד וויסקי כמו ג'וני ווקר, שיבאס, בלנטיינס, פיימוסגראוס ועוד.

ברור אם כן כי מארז של 12 בקבוקים שונים יהוו בהחלט מתנה מקורית ותאפשר טעימה של מגוון סוגים שונים של וויסקי סקוטי. מומלץ מאוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *