יין אדום, מגזין YD1986

יינות בוטיק אדומים מהעולם – מהם ההבדלים בין הארצות השונות?

 

כבר עשרים שנה שתרבות היין בישראל מתפתחת ומגיעה לדרגת המומחיות והאנינות שמוכרת בעולם, ולכך אחראיות במידה רבה חנויות יין מתמחות כמו YDonline. חנות שהיין והכהילים האיכותיים הפכו זה מכבר לסימן ההיכר שלה.

גם את תוכלי ליהנות מהמבחר הגדול היא מציעה ולבנות לעצמך מקרר יינות מובחרים ממבחר היינות בישראל ובעולם. כל מה שנחוץ הוא להכיר מעט את סוגי היינות האדומים שנחשבים לטובים ולמובחרים שבהם, ולפתח את הטעם האישי שלך בשיטוט בין שיטות הגידול והמסורות היינות של כל ארץ יין שכזאת. בסופו של דבר, תמצאי את היין האהוב עלייך ותוכלי לזהות את הסוג והזן שהגיע אלייך מהחנות.

מסורות יין מתחילות בגיאוגרפיה והיסטוריה

יינות בוטיק אדומים הם יינות מובחרים מזנים שעברו השבחה עם השנים ומהם עושים יינות בכמויות מוגבלות לאניני טעם בלבד. זאת, בניגוד ליינות שמיוצרים במספרים גדולים מאוד ומשווקים מסחרית כיינות שולחניים פשוטים ויום יומיים. יינות הבוטיק מיוחדים לאניני טעם שמעריכים את ההשקעה ואת תנאי הגידול והזנים שמהם הם עשויים, ומשום כך הם נחשבים גם ליקרים ולמיועדים למי שמעריך את טעמם ואת הייחודיות שלהם.

יקבי בוטיק רבים בישראל החלו את דרכם עם פריחתה של תרבות היין האנינה הנוכחית, והם זוכים בפרסים על האיכויות המצוינות שלהם. כל יקב בוטיק והמותגים הספציפיים לו, וכולם נהנים מכך שישראל היא ארץ יין מובהקת היסטורית עוד מהעת העתיקה. זה מה שמאפיין בעצם את כל המדינות בעולם שמייצרות יין בוטיק – מסורות גידול שנשענות על התנאים הגיאוגרפיים וההיסטוריים של המקום.

יין שמתחיל בתנ"ך מגיע לכל מקום

יצרני יינות זקוקים לתנאים מסוימים בסביבתם כדי לטעת כרמים ולהקים יקבים. הייחודיות של כל זן נובעת מהאזור הגיאוגרפי שבו הוא גדל ומיוצר, ומתנאים של מזג אוויר, משקעים, הרכב הקרקע ועוד. הטרואר המפורסם הוא הבסיס, הקרקע שעליה גדלים זנים מסוימים, כאשר בכל מדינה הם יושפעו ממבנה וגובה הקרקע של הכרם, מהרכב האדמה והמינרלים שבה, ממזג האוויר – טמפרטורות ומשקעים – ומעוד משתנים סביבתיים. כל אזור והטעמים הייחודיים לו כך שקברנה סוביניון צרפתי יהיה שונה מאותו זן באוסטרליה ומדינות אחרות. זה מה שהופך טעם של זן למזוהה עם מדינה וזה מה שמייחד את היינות שלה. מי שמחפש יינות שייצרו בגובה רב שונה ממי שמחפש יינות שייצרו מיקבים שגדלו במישורים. ארצות חמות שונות מארצות קרות והכל משפיע על איכות העינב ועל התהליכים שעוברים עליהם בדרך לשולחן.

עולם חדש ועולם ישן

אם כבר הזמן לך להיתקל במונחים אלה, דעי כי מדובר במסורות גידול וייצור יינות שעברו אפיונים שונים. יינות העולם הישן הם יינות העולם המסורתי המוכר כמו בצרפת, בשיטות גידול מסוימות שלהם. יינות העולם החדש נוצרו במדינות שרוצות להידמות לעולם הישן אבל הן שכללו את שיטות הייצור ופיתחו טעמים משלהן בתנאי טרואר ומזג אוויר שונים. כשמפתחים טעם אישי מדברים בדיוק על זה – על יינות בוטיק במדינות שונות ונוצרו בטכניקות מסוימות, חלקן ישנות וחלקן חדשניות. בעיקרון, יין נוצר מענבים שמותססים בחביות עד שהסוכר הופך לאלכוהול ומתחיל לקבל את הייניות המוכרת שלו. הדרך שהוא עובר, מלבד הגידול המסוים שלו, היא דרך שגם היא משפיעה על הטעם, כמו הרכב החביות שבהן הוא מיושן, החומרים שמוסיפים, תנאי היישון, הייננים והידע שלהם, המגע שלהם ביין ובייצור שלהם וכיצד הם לוקחים את החומרים החיים והמתפתחים האלה ויוצרים יינות בוטיק איכותיים.

אילו זנים וסוגים של יינות בוטיק אדומים מכירים?

יין אדום נחשב בדרך כלל ליין מועדף על רבים אבל זה לא מספיק לומר את הצבע שלו. כל יין כזה מיוצר מזן ענבים מסוים ולעתים משילוב של כמה זנים. יש כמה זנים עיקריים שנחשבים לאהודים ולמבוקשים, וכל אחד מהם יכול לאפיין מדינה מסוימת בעולם, והם נקראים בשמות הזנים בדרך כלל, או על שם השילוב שלהם, כמו קברנה סוביניון, מרלו ופינו נואר. יין שמורכב רק מזן אחד נקרא זני וזה שמכמה זנים נקרא מעורב, כשאין בהכרח קשר בין מספר הזנים לאיכות. אפשר לזהות גם יינות לפי מקומות הגידול והייצור, כמו שמפאן, בורדו, ריוחה, בורגונדי, קיאנטי ועוד.

לאהוב יין לפי מקום ושנת ייצור

אם את אוהבת זן מסוים תשמחי לגלות שלפעמים אותו זן מקבל טעם אחר לגמרי בגלל טרואר שונה. דבר מעניין נוסף שמאפיין את היינות הוא שגם באותו טרואר תמצאו לעמים טעמים שונים בגלל תנאי מזג האוויר באותה שנה. על זה נאמר שהיה בציר טוב או לא, משום שהקור או המשקעים לא הספיקו או שינו והשפיעו על מצב הענבים. מכאן נובעים הסיפורים על שנות בציר טובות במיוחד שהפכו את יינות הבוטיק שנוצרו בהם ליקרים ולנדירים, בגלל תנאי הגידול יוצאי הדופן. זה היופי שבגידול וייצור יין על ידי מומחים שאוהבים את היין והמקצוע שלהם ומשקיעים בו את הנשמה והיצירתיות.

מדינות שמייצרות יין

המדינות המסורתיות שמייצרות יין מימים ימימה הן ישראל, עוד מהעת העתיקה, צרפת, איטליה, ספרד, פורטוגל, גרמניה, גיאורגיה, רומניה, ארגנטינה וצ'ילה, וכיום גם ארה"ב ואוסטרליה הפכו למעצמות יין, יחד עם דרום אפריקה. לכל מדינה החוזקות שלה, עם טרואר אופייני ועם מזג אוויר ושיטות ייצור ייחודיות משלה. יש כאלה שהחליטו להיות נועזות יותר ויש כאלה שפשוט הסתגלו לטעם המקומי והן מייצרות יין שמיועד לא רק לתחרויות של אניני טעם, כי אם גם לצריכה מקומית. כדי לגלות איזה יין את אוהבת במיוחד מומלץ לנסות את הזן שאת אוהבת גם מייצור של מדינות אחרות ואז תדעי בדיוק גם איזו מדינה מייצרת את היינות הנוספים שתרצי לנסות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *