יין רוזה, מגזין YD1986

יין רוזה קר– להיט איכותי לקיץ

יין וכהילים הם המומחיות של YD1986 אונליין. מומחיות ידועה נוספת היא התאמת המשקאות לכל תקופה ולכל הזדמנות, בדיוק כפי שקורה כעת. לפעמים רוצים חידוש מרענן ובתקופה כזאת גם מעודד. יין רוזה כפי שאנחנו משווקים ומוכרים יכול להפוך כל קיץ למוצלח הרבה יותר וגם לחוויה שתקבץ סביבכם כמה חברים ובני משפחה, בכפוף להגבלות, כמובן.

אנחנו מכירים את המותגים הטובים ביותר לא רק של יינות בכלל אלא של יין רוזה אנין ועדין בפרט, וזה בדיוק מה אנחנו רוצים לומר לכן– כאן ועכשיו זה הזמן לרוזה קריר ואיכותי. אנחנו ממליצים על יינות מתאימים לחוויות שאתן מעצבות בתשומת לב ואנחנו יודעים שיש לכך חשיבות רבה. להלן סיבות מעולות למה לכלול רוזה איכותי גם במסיבה הבאה שלך.

למה דווקא רוזה הפך ללהיט?

לא בטוח שאנשים יודעים מהו יין רוזה אבל שומעים הרבה את השם הזה כשרוצים לנקוב בשם של יין שנחשב איכותי אבל לא מקומי, כזה שצריך להיות אנין טעם כדי לשתות אותו. אנחנו שמחים לומר שרוזה הוא אמנם יין איכותי אבל אפשר ליהנות ממנו גם כאשר מחבבים פחות יינות כבדים או בעלי טעם ייני מובהק. זהו היין הקליל שעושים בשיטה מיוחדת שיכולה להיראות לא רצינית למי שחובב יין "אמיתי" כבד יותר, אבל אין ספק שגם לו יש מקום מכובד בכל התכנסות וחגיגה. למה הפך ללהיט? בדיוק בגלל התכונות שלו שמציבות אותו בין לבין. אנשים שפוחדים מלטעות בבחירת יין נכון וטוב או אנשים שדווקא מבינים ביין אבל לא מוכנים להתפשר על טעם ועל חומרי גלם שהם ענבים ולא כימיקלים של משקאות קלים.

נתחיל בהיכרות עם רוזה

הוא לא לגמרי ורוד תמיד אלא אפילו אדמדם והוא לא מיזוג של יין לבן עם אדום אלא דווקא יין אדום לגמרי שעושים מאותם ענבים שמהם עושים יין אדום כהה יותר, "רגיל". הצבע הבהיר מתקבל מכך שתהליך היצירה שלו קצרצר ולא מכיל את כל הפיגמנטים משום שהוא פשוט נדרך ביקב ומושרה עם הקליפות רק ליממה או מעט יותר, לא יותר משתי יממות בכל מקרה כדי שלא יספוג יותר מדי חומרי טעם וצבע מהענבים ומהקליפות. למען האמת, רבים טוענים שכך נהגו להכין יינות בעבר, משום לא היו דרכי שימור מודרניות ולכן מיהרו להתסיס וליישן את התירוש. היין הזה הוא יין צעיר וקליל שנחשב עתיק בגלל צורת ההכנה המסורתית שלו שמתאימה ליין של ראשית הדרך, של תחילת תעשיית היין כשעוד היו גילויים לגלות. הגתות הרבות פזורות בכל מקום כי מרגע שגילו את המשקה שאפשר להפיק מענבים הוא הפך למבוקש מאוד. סביר להניח שרבים ניסו לעשות יינות בעצמם ולכן נהנו מכך שיש להם יין צעיר ומוכן לשתייה וקל מאוד להכנה, לפי מה שנהוג לחשוב עליו.

איך בוחרים רוזה איכותי?

יין רוזה בוחרים לפי הטעם, לפי המותג, לפי התחושה הנעימה והקלילה שזה משאיר אצלכן למרות השתייה ולמרות אחוזי האלכוהול. יש כמה שיטות של הכנת יין רוזה וכל אחת מהן מותירה חותם ברור אחר ולכן אם מצאתן יין רוזה שאתם אוהבות ומדבר אליכן, כדאי לזכור ולחפש יינות כאלה שנעשים באותה הדרך. שיטות הייצור מצטרפות גם טרואר ולגידול גם ברוזה, משום שברור שיש לטעם הזה אופי ומיקום ברור. המותגים הטובים ביותר הם כאלה שלוקחים ברצינות גם שיטת הכנה קצרה במיוחד ומכבדים את היישון ואת ההשריה. כדאי לנסות את הרוזה בכל מיני הזדמנויות כדי למצוא את האירוע שבו הוא משתלב הכי טוב גם עם האנשים וגם באווירה. זה הרבה יותר נחמד ללגום יין עדין בחברת אנשים שמעריכים גם את הדקויות האלה של הטעמים.

בקצרה, על שיטות הכנת רוזה

שיטות ההכנה משתנות מיקב ליקב ומאפיינות כמה מותגים לפי מה שמכינים מהענבים שגדלים באותו אזור. בשיטה הנהוגה היום ברוב העולם מכינים רוזה עם מעט תירוש ממכל התססה של יין אדום רגיל, ובכך מעשירים את הצבע האדום של הרוזה. תזהי אותו לפי הצבע הכהה יותר וזה גם נקרא דימום. בשיטה הזאת יש יותר אחוזי אלכוהול בבקבוק. בהשריה הקלאסית יש מעיכה קצרה והפרדה מידית מהקליפות ואחוז האלכוהול נמוך ביין זה. היינות החיוורים מתקבלים מסחיטה ישירה ללא מעיכת הענבים ולכן הטעם עדין יותר וצבע בהיר. מה שקרוי שמפניה ורודה מתקבל מעירוב יין אדום עם יין נתזים לבן ולכן זה יין שרק מחוז שמפיין יכול להציע. היינות האלה מגיעים בעיקר מאזור הים התיכון והם פופולריים בצרפת ובספרד. דבר נוסף שמאפיין אותם הוא שבגלל ההשריה הקצרה הם עדיין משמרים לפעמים טעם פירותי קליל ונעים, מה שהופך כל רוזה ליין נהדר לשעות היום. זה נכון במיוחד בעונה החמה.

לאהוב רוזה בגלל הזמינות שלו

ליין רוזה לא צריך לחכות שנים שיתפתח ויבשיל ולא צריך גם לנחש עד כמה הוא עמוק. בגלל השיטה של הכנת הרוזה משתמשים בזני ענבים שונים והטרואר שלהם נותן לכל רוזה את האופי שלו. כך שזהו מאפיין מאוד ברור שיכול לעזור לך לבחור א היין שיתאים לטעמך גם לפי הזן שתרצי לנסות. הוא לא אדום ולא לבן, וכבר כמה שנים שמשכללים עוד ועוד את הטעמים שלו ללקוחות שלא רוצים להבין ביין כדי לשתות יין אלא פשוט ליהנות מהטעמים שלו. היום מייצרים בפרובנס רוזה לרוב משום שהזמינות שלו ללקוחות מביאה כסף שעוזר להחזיק מעמד בזמן שמחכים ליין הרציני יותר שיתיישן, ואתן זוכות ביין קליל בכל שנה וטעמים משובחים. קל להכין אותו ולשווק אחר כך והוא צובר תאוצה משום שהוא מתחדש בכל שנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *