טקילה, מגזין YD1986

טקילה איכותית מקסיקנית אמיתית- מה הקריטריונים לאיכות?

אם בא לכם להנות מחוויית טקילה אמיתית, זה הזמן שלכם להכיר את חברת YD אשר הוקמה בשנת 1978. החברה עוסקת מאז ועד היום בשיווק משקאות אלכוהוליים משובחים ואיכותיים, כאשר כיום היא מציעה קולקציה משובחת וייחודית של משקאות אלכוהוליים שמהווה תוצר עבודה של שנתיים שלמות. אצל החברה תמצאו את הטקילה האיכותית ביותר שיכולה להיות. מי אמרת שטקילה לא יכולה להיות מענגת כמו ויסקי או כל משקה אלכוהולי אחר?

אם חשבתם שטקילה היא משקה הרלוונטי רק לצורך הורדת שוטים או השתכרות אינטנסיבית שבא לכם לשכוח מהכל, אתם בהחלט טועים. מדובר על משקה אלכוהולי איכותי מאוד, אשר יכול להיות מענג ביותר כאשר בוחרים לשתות את המותגים האיכותיים ביותר.

אין ספק שלא מעט אנשים התנסו בחוויה שלילית בכל הנוגע לטקילה. לא מעט מהם זוכרים את עצמכם מגיעים לבר לאחר יום קשה מאוד או אירוע קשה שחוו ופשוט מורידים שוטים של טקילה עד שהם שוכחים היכן הם. רבים מהם מצאו את עצמם לאחר מכן בבית וסיכוי טוב שהם אפילו לא זוכרים כיצד הגיעו לשם. הטקילה היא אכן משקה חזק, אך כאשר שותים את הנכונה, היא בהחלט לא חייבת להתקשר לחוויה שלילית כלשהי, אלא, היא יכולה בהחלט להיות קשורה לחוויה של שתיית משקה אלכוהולי משובח שעדיין לא שתיתם כמותו. הכל תלוי כמובן איזה טקילה תבחרו לשתות ועד כמה היא איכותית.

מהי טקילה?

טקילה איכותית היא טקילה מקסיקנית, אין בכך בכלל ספק. במקסיקו שתיית טקילה היא חלק מאורח חיים. לפי התקנות משקה אשר קרוי טקילה חייב לעמוד בקריטריונים:

  1. ראשית כל, מדובר על משקה שחייב להיות עשוי מצמח ששמו: “אגבה כחולה”. המשקה צריך להכיל לפחות 51 אחוזים של מיצים מותססים אשר מגיעים מצמח זה. 49 אחוזים נוספים במשקה יתקבלו מסוכרים שונים אשר משלבים במשקה במהלך התסיסה שלו.
  2. את הטקילה ניתן לייצר בחמישה אזורים במקסיקו בלבד ורצוי מאוד בטרם רוכשים טקילה איכותית, לבדוק את המקום שבו יצרו אותו. בהתאם לחוקים ממשלתיים הנוגעים באופן ספציפי לטקילה, כל בקבוק טקילה חייב להכיל מספר אשר מאפשר לדעת היכן יצרו אותו.

במידה והמשקה איננו עומד בתנאים המדוברים, הוא לא יכול להיקרא: “טקילה”

כיצד מייצרים טקילה איכותית?

אז איך בעצם מייצרים את אותו משקה איכותי? ובכן, הכל מתחיל משלב הגידול והבציר את צמח האגבה הכחולה, אשר מהווה כאמור חלק מרכזי מאוד במשקה הטקילה. מדובר על צמח אשר גדל בצורה שמשרישה סביבו צאצאים. את הצאצאים המושרשים סביבו שותלים לאחר כמה שנים באדמה שוב לצורך צמיחתם. בשנה השמינית לגדילת הצמח, בוצרים אותו, חותכים אותו לחצאים או רבעים ומכניסים אותו לתוך תנור אטום שאליו מחדירים קיטור לבישול. הבישול אורך עד 36 שעות במקסימום ובמינימום 24 שעות. לאחר מכן, מעבירים את הצמח למטחנה מיוחדת הרלוונטית לצורך סחיטת המיצים מתוך הצמח.

בשלב הבא מעבירים את המיץ אשר מתקבל לתסיסה. אם מדובר בייצור טקילה שלא על בסיס צמח האגבה בלבד, מוסיפים לו מיצים שונים שהמקור שלהם הוא בקני סוכר. על פי החוק המקסיקני, על הטקילה לעבור שני סוגי זיקוקים.

לאחר מכן יש צורך לסווג את הטקילה בהתאם לתנאי היישון שלה.

מה אומרת לנו התווית של בקבוקי טקילה?

ניתן למצוא כיום 2 סוגים עיקריים של טקילה: טקילה העשויה מ100 אחוז אגבה- מדובר על טקילה בעלת טעמים וריחות מאוד חזקים אשר מתאימה בעיקר עבור אנשים אשר אוהבים טקילה חזקה ואקזוטית. הסוג השני הוא טקילה מיקסטו אשר משלבת בה סוכרים שונים. רצוי מאוד לבדוק כמובן את התווית של בקבוק הטקילה בטרם שותים את הטקילה ולבחור כמובן בטקילה אשר תעניק לכם את חווית האלכוהול הטובה ביותר. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שמלבד שני הסוגים של הטקילה שהוזכרו לעיל, אם התווית על הבקבוק מורה שלא מדובר בטקילה שמשלבת בה במינון המתאים את הצמח: אגבה כחולה או אם מדובר על טקילה שלא באמת יוצרו במקסיקו- זאת לא באמת טקילה ובהחלט לא שווה לשתות אותה.

איך שותים טקילה?

לאחר שהבנתם איזו טקילה כדאי לכם לשתות ואיזו טקילה נחשבת איכותית, זה הזמן שלכם ללמוד כיצד בעצם שותים טקילה. אם חשבתם שאפשר לשתות טקילה רק בשוטים, זה בהחלט לא נכון. ניתן לשתות את הטקילה כמובן בטמפרטורת החדר או עם קרח ולא חייב לערבב אותה עם משקאות אחרים, אך בהחלט אפשר לשתות את הטקילה גם עם משקאות אחרים. רצוי כמובן לבחור מראש במשקה אשר משלב בו טקילה יחד עם משקאות תואמים לה. טקילה טובה אמורה להעביר בקרב כל אדם ששותה אותה תחושה חמימה בחזה ולא בגרון מיד כאשר הוא שותה אותה.

אם חשבתם שבטקילה אמיתית תמצאו גם תולעת, כדאי שתדעו שמדובר בסך הכל בגימיק זול עבור תיירים. על כן, אם מגישים לכם במקום כלשהו טקילה עם תולעת, זאת כנראה לא טקילה אמיתית.

כיצד בוחרים טקילה אמיתית ואיכותית?

אם בא לכם באמת להתפנק עם טקילה מקסיקנית אמיתית ואיכותית, חשוב שתבחרו את המותגים האיכותיים והמוכרים ביותר בתחום הטקילה. כיצד? פשוט אל תקנו טקילה במקומות זולים או לא מספיק מוכרים מבחינת האלכוהול אשר הם מציעים למכירה. הטקילות הידועות כיום כאיכותיות מאוד הן: טקילה טקילה סנוטה אנייחו, טקילה סנוטה בלאנקו,טקילה סנוטה רפוסדו,טקילה קאאנייחו, טקילה קאבלאנקו ,טקילה קארפוסדו. כמובן שחשוב מאוד לרכוש טקילה רק אצל חברה אשר ידועה כמשווקת משקאות אלכוהוליים איכותיים מאוד. כך ניתן להבטיח כי הטקילה אשר תרכשו היא טקילה מקסיקנית איכותית וטובה, שתעניק לכם חוויה מדהימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *