וויסקי, מגזין YD1986

ויסקי מבית בנרומאך– כיצד הפך ממותג אנונימי לאחד ממותגי הוויסקי האהובים ביותר

אחת ההנאות הגדולות ביותר בעולם המשקאות היא לגלות לחובבי אלכוהול טוב מותגים ותיקים שאי אפשר בלעדיהם. זה מה שאנחנו עושים בחנות שלנו שהחלה את דרכה לפני 40 שנה וכעת היא נחשבת לחנות האונליין הטובה ביותר. אנחנו מציעים לאנשים את המותגים המעולים שאנחנו מייבאים בבלעדיות ולפיכך מבטיחים לכם אותנטיות של בקבוקים שנבחרים רק לפי איכות.

החנות שלנו היא חנות בוטיק של משקאות שאפשר להתאים לכם לפי מידה ואין משקה טוב ששמעתם עליו ולא יהיה אצלנו. אם זה טוב, זה יוצע לכם בחנות יחד עם משקאות נוספים שירכיבו לכם בר משקאות מעורר השתאות אצל החברים שלכם. אנחנו גאים בכל קטגוריית משקאות כזאת אצלנו והפעם נספר לכם על הוויסקי שאנחנו אוהבים במיוחד, ויסקי בנרומאך וסיפור נסיקתו לצמרת עולם אניני השתייה.

היכרות עם ספייסייד, סקוטלנד

אחת התופעות היפות והמסקרנות בעולם הוויסקי הוא זיהוי המשקה לפי האזור הגיאוגרפי שממנו הוא בא, בדיוק כמו שבצרפת ובמקומות אחרים מתגאים בטרואר ובאזורים הגיאוגרפיים שמהם באים היינות. בדיוק כמו שם, גם בוויסקי יש תיוג ומיון של המותגים לפי האזור שממנו הם באים. סקוטלנד עשירה במזקקות שמכינות ויסקי ואחד האזורים העשירים במזקקות נחשבות ויוקרתיות הוא אזור שנקרא ספייסייד. בעולם הוויסקי זה נחשב לתיוג כמו מחוז שמפיין או חבל אמיליה רומה שנתן את שמו לגבינות מסוימות מאוד כמו פרמיג'אנורג'יאנו. הסקוטים לוקחים ברצינות את התיוג הגיאוגרפי בדיוק כמו בצרפת. במקרה הזה, ספייסייד נמצא בהיילנד, ויש בו ריכוז גבוה במיוחד של מזקקות, חמישים לפחות, וגם אחוז גבוה של מותגי ויסקי ששמם התפרסם בעולם בעיקר בגלל האיכות שלהם. בנרומאך הוא אחד מהם, ולמרות שלקח לו זמן לנסוק לראש הרשימה הוא מככב בה בזכות. הסיפור שלה ממחיש בדיוק כל מה שאנחנו מכירים על הולדת מזקקות ועל התפתחותן כמותג שמתקשרת אליו גאווה מקומית.

חשיבות המים לוויסקי

מים וויסקי הם לא כמו שמן ומים. הם הולכים יחד למרות שיש מי שטוען שלא. יש ויכוח מוכר בין חובבי ויסקי כיצד נכון לשתות אותו ויש רבים שחושבים שדווקא המים פוגמים בטעם. אלא שלאחרונה הוכרע ויכוח עתיק יומין על ידי מחקר באוניברסיטה שוודית שהוכיח שהמים באמת משפרים את טעם הוויסקי. זה קורה משום שהם משחררים דווקא את הטעם המיוחד של הוויסקי מהאלכוהול שעוטף את מולקולת הטעם שנקראת גוואיקול. כמו שוויסקי בוחרים לפי אזור הייצור שלו ואופי המזקקה שבה הוא מיוצר גם את המים חובה להתאים לוויסקי לפי המים שמהם מייצרים אותו וגם זה גיאוגרפי. את הוויסקי מדללים פעמיים – פעם ראשונה בתהליך הזיקוק שמביא אותו לריכוז של 70% אלכוהול ופעם שנייה בשתייה. החשיבות של האלכוהול היא שהוא שומר על מולקולות ואטומים של טען שמשתחררים ומורגשים במיטבם רק כאשר הם משתחררים מהאלכוהול ובכך מענגים את החך. מכיוון שמשתמשים בייצור מים במי מעיינות באזור שבו הוא מיוצר, המיתוג האזורי שלו חיוני גם ליצירת המוניטין על פי הטעם. כך שאם את המים הם מתאימים לוויסקי כמו שצריך וכמו שנכון לו לפי הסוג והאזור, אין פלא שהם מתייחסים ביראת כבוד למזקקות כאלה. סוגי הוויסקי שבאים משם תמיד יישאו את תו האיכות הזה.

על ייצור ויסקי ותפקיד המים

ויסקי מיוצר מכמה סוגי דגנים ובעיקר לתת שעורה. הלתת מונבט ומיובש ברגע הנכון, ותוך כדי תהליך זה קורות בו כמה תגובות שגורמות לייצור סוכר והתססה. במהלך הזמן ובפעילות של ייבוש ובישול מתקבל הנוזל שבו יש 70% אלכוהול והוויסקי מזוקק ומיושן עד שהוא מגיע לטעמו המוכר ולאחוזי האלכוהול שאנחנו מכירים בו. ויסקי מובחר שעבר זיקוק ובקבוק במזקקה אחת נקרא סינגל מאלט והוא נחשב לאיכותי ביותר. בתהליך זה משתמשים גם במים כדי לדלל אותו ולהביא אותו לרמת האלכוהול שאנחנו מכירים במוצר הסופי. חשיבות המים נובעת מקישוריות המולקולות של המים עם האלכוהול וחומרי הטעם במשקה. הבעיה היא שחובבי הוויסקי לא נהנים ממלוא הטעם המעושן והייחודי של הוויסקי כאשר מולקולות הטעם עטופות אלכוהול ולכן המים חשובים בתהליך כימי זה.

בנרומאך, סיפורה של מזקקה

בנרומאך היא מזקקה מאזור ספייסייד שנוסדה בשנת 1898 ליד פורס, והמים שהיא משתמשת בהם הם מי מעיינות צ'פלטון בגבעות רומאך שלידה. כפי שאנחנו יודעים, גם המים הם מקור לגאווה וחייבים להיות מזוהים גיאוגרפית ואלה של בנרומאך בהחלט עומדים בכל מה שנדרש לבסס גאווה זו.המזקקה נוסדה על ידי דנקאן מקלום ופ.וו בריקמן שעבדו בתחום הוויסקי לפני כן. לאחר שנקלעה לקשיים נרכשה המזקקה על ידי חברה לונדונית שהמשיכה לזקק ויסקי עד מלחמת העולם הראשונה ולאחריה הפכה למעשה למזקקת בנרומאך שהתגלגלה מיד ליד ונתקלה בקשיים ואף סגירה זמנית, עד גלגולה המודרני המוכר היום. לאחר התאמות ושינויים חברת גורדון ומקפייל השתלטה עליה ושיקמה אותה ומאז היא מופעלת ברציפות וזוכה בפרסים על הוויסקי שלה בנרומאך 10 סינגל מאלט.

לאהוב ויסקי זה גם להכיר היסטוריה

היציבות שמזקקת בנרומאך זכתה בה לבסוף ומיתוגה מחדש הביא להצלחה ולפופולריות הגוברות שלה, במיוחד משום שהיא גם לוקחת חלק במיזם תיירות שממפה את מזקקות סקוטלנד ומציע לתיירים לבקר בהן וללמוד עליהן ועל תהליכי הייצור ולטעום מהמשקאות. כמו טיולי אוכל וכמו טיולי יין, גם טיולי ויסקי כאלה עושים היכרות לא רק עם המשקה אלא גם עם ההיסטוריה הייחודית של סקוטלנד. ההיכרות עם הייחודיות שלה כארץ עתיקה שבה נוצרה מסורת כזאת מוסיפה עוד רובד מעניין לטיול. יש הרבה מה ללמוד מהגאווה המקומית של המזקקות ומהדרך שבה המקומיים מכבדים את המסורת והתרבות שלהם שנשלחת בבקבוקים לרחבי העולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *